0545 357 66 18

Randevu Almak için bizi arayın veya formu doldurun.

Göğüs Hastalıkları Çözümleri Egemed Hastaneleri’nde…

EGEMED Söke Hastanesi Göğüs Hastalıkları Bölümünde, tüm akciğer hastalıklarının tanı, tedavi ve takibine yönelik poliklinik hizmetleri verilmektedir. Akciğerden kaynaklanan nefes darlıklarının tanı ve değerlendirilmesi için solunum fonksiyon testleri ve ihtiyaç duyulan tüm diğer testler güvenle ve başarılı bir şekilde yapılmaktadır. Alerjik hastalıkların tanısında değerli olan cilt alerji testleri  Cildiye Bölümünün de katkıları ile yapılmaktadır.
Endoskopi ünitemizde, başta akciğer kanseri olmak üzere, bazı akciğer hastalıklarının erken ve kesin tanısına olanak sağlayan bronkoskopi  işlemi yapılmaktadır. Uykuda solunum bozuklukları hipertansiyon, aritmi, kalp yetmezliği, ani ölüm ve inme, sonuçları ile uyku hastalıkları içinde en önemli hastalıklardan biridir. Uyku apne sendromu bu hastalık yelpazesi içi de en sık görülenidir. Horlama, uykuda nefes durması, gündüz uykusuzluk, sabah baş ağrısı, dikkat bozukluğu, uykudan yorgun uyanma belirtileri en sık görülen belirtilerdir. Bölümümüzde uykuda solunum bozukluklarını araştırmak üzere uyku çalışması yapılmaktadır.
Sigara toplum sağlığını tehdit eden önlenebilir nedenlerin başında gelmektedir. Akciğer üzerine direkt etkileriyle hem solunum yolu hastalıklarına (kronik bronşit, amfizem gibi kronik tıkayıcı akciğer hastalıkları) hem de kanserden ölümlerde birinci sırada yer alan akciğer kanserine neden olmaktadır. Ayrıca özellikle çocuklarda hem alt solunum yolu enfeksiyonları (zatürre, bronşit) hem de astım gelişimine neden olabilmektedir.  Bu ve benzeri sorunların oluşmaması, oluşmuşsa sorunun çözümü konusunda güçlü ve güvenilir ekibimiz ile çözüm geliştirmekte , hastalarımızın en iyi tedavi hizmetlerini alabilmesi için gerekli çalışmaları özveri ile yapmaya devam etmekteyiz.